Patrycja Walczyk

W wieku 13 lat postanowiła, że zostanie psychologiem dziecięcym. Swój cel i marzenie zrealizowała w 2014 roku, gdy ukończyła Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od tego czasu pracuje z dziećmi i ich rodzicami jako psycholog diagnosta, terapeuta i psychoedukator. Zajmuje się diagnozowaniem trudności rozwojowych u dzieci i młodzieży, w szczególności specjalizuje się w zaburzeniach ze spektrum autyzmu. Jest certyfikowanym diagnostą ADOS-2 oraz trenerem umiejętności społecznych. W celu przeprowadzenia dokładnej i rzetelnej diagnozy skorzystała z wielu kursów specjalistycznych z wiedzy o rozwoju małego człowieka. Między innymi dlatego została też terapeutą integracji sensorycznej. Stara się patrzeć na dziecko i jego rodziców holistycznie, tak aby zaopiekować się potrzebami i emocjami każdego członka rodziny. Dlatego też ważnym elementem pracy Patrycji jest też wsparcie rodziców w przejściu przez proces diagnozy. Pracowała jako terapeuta dzieci z zaburzeniami rozwoju w przedszkolu integracyjnym oraz trener umiejętności społecznych dla dzieci z Zespołem Aspergera. W tej pracy posługiwała się wiedzą z rocznego kurs „Psychoterapii poznawczo-behawioralnej dla dzieci i młodzieży” oraz szkolenia „Wspomaganie rozwoju dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”. Pracuje w podejściu bliskościowym oraz wspiera rodziców w budowaniu relacji ze swoimi dziećmi bez kar i nagród. Pełne zaangażowanie w swoją pracę godzi z życiem rodzinnym, które w dużej mierze skupia się na wychowaniu ponad dwuletniego syna.

W Centrum Patrycja zajmuje się:
– konsultacjami z rodzicami (w tym online) dotyczącymi porad wychowawczych lub innych
niepokojących rodziców kwestii
– diagnozą zaburzeń rozwoju u dzieci i młodzieży
– prowadzeniem treningu umiejętności społecznych – tzw TUS’y
– prowadzeniem indywidualnego treningu umiejętności społecznych
– prowadzeniem zajęć ze studentami

„Z Panią Patrycją współpracujemy od najmłodszych lat życia naszego syna. Z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jest Ona bardzo profesjonalną specjalistką oraz empatyczną osobą. Z łatwością nawiązuje kontakt z dzieckiem oraz rodzicem, co stwarza atmosferę zaufania i przekłada się na skuteczną pomoc w rozwiązywaniu trudności. Jest przy tym bardzo delikatna i taktowna. Terapia z Panią Patrycją, ma niewątpliwie bardzo dobry wpływ na funkcjonowanie naszego syna. Serdecznie polecam!”

Małgorzata Chmiel

„Pani Patrycja Walczyk  jest wspaniałym psychologiem, pełnym zaangażowania i cierpliwości do dzieci, nawet tych najbardziej wymagających. Ma mnóstwo pomysłów na pracę z dziećmi  i wie jak skupić ich uwagę. Zawsze dobrze nas kieruje .Pani Patrycja jest osobą ciepłą, empatyczną, potrafiącą stworzyć atmosferę, która wspomaga rozwój emocjonalny i intelektualny jej podopiecznych. Psychologiem który umie słuchać i dobrze doradzić. Moje dzieci  chętnie przychodziły na spotkania  prowadzone przez Panią Patrycję, dlatego też bardzo pozytywnie oceniam jej pracę jako psychologa. Już po pierwszym spotkaniu wiedziałam, że trafiliśmy do odpowiedniej osoby.”

Magdalena Kalisz